^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1788077

IV MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM

26listopada w hali sportowej w Potoczku, reprezentacja dziewcząt ZST w Janowie lubelskim rozpoczęła drogę do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego w piłce nożnej halowej dziewcząt. W pierwszym swoim meczu na etapie powiatowym dziewczęta naszej szkoły pokonały reprezentację L.O Janów Lubelski 3:1, a w kolejnym ZSCKR w Potoczku 5:0 i awansowały do półfinału wojewódzkiego. Miejscem gier półfinałowych była hala MOSIR w Biłgoraju, gdzie rywalizowały mistrzynie powiatów, a były to:

ZST Janów Lubelski

ZSZiO Biłgoraj

L.O im.M.Reja Kraśnik

ZSR Piotrowice

W wyniku losowania, w pierwszym meczu trzeba było walczyć z gospodarzem z Biłgoraja, a po meczu walki (2x10min) na świetlnej tablicy widniał wynik 0:0, co nie przekreślało szans na zwycięstwo w zawodach. Drugi mecz naszych dziewczyn zakończył się wynikiem 3:0 z „Rejem” Kraśnik, a trzeci 5:0 z ZSR Piotrowice. Bilans gier to 2wygrane i 1 remis dał nam 1miejsce w półfinałach i awans do finału wojewódzkiego.

Gdy nadszedł dzień 11grudnia 2018 roku pojechaliśmy do Chełma, na finał Wojewódzki gdzie do rozgrywek zgłosiły się drużyny z Janowa, Zamościa, Lublina, Białej Podlaskiej, Ryk, i Dubienki. Dziewczyny w pierwszym meczu pokonały drużynę z Dubienki 3:1, w drugim zaś uległy L.O im.Kraszewskiego z Białej Podlaskiej 0:2, i awansowały do „małego finału”.

W meczu o 3miejsce w województwie („mały finał”) dziewczyny walczyły z Zamościem, ulegając po „zaciętym boju” 2:3. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły IV miejsce w Finale Wojewódzkim Halowej Piłki Nożnej.

Skład drużyny: Bożek Agata, Krajewska Małgorzata, Styk Patrycja, Staszowska Agnieszka, Tofil Patrycja, Flis Beata, Michnik Magdalena, Skorupa Karolina, Kosidło Dominika.

Gratulujemy!  

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniach 30 października i 7 listopada 2018r, na boisku Orlik Zespołu Szkół Technicznych odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.  Do rywalizacji w ramach Licealiady  przystąpiło 4zespoły chłopców i 3 zespoły dziewcząt.

Dziewczęta wygrywając 2 mecze (4:1 z Zespołem Szkół im.Wincentego Witosa, i 9:1 z Liceum Ogólnokształcącym im. Boh.Porytowego Wzgórza) zajęły pierwsze miejsce.

Natomiast chłopcy wygrywając 2mecze i jeden mecz remisując  zajęli 2 miejsce.

Składy naszych drużyn:

Dziewczęta- Krajewska Małgorzata, Michnik Magdalena, Styk Patrycja, Skorupa Karolina, Bożek Agata, Skorupa Paulina, Tofil Patrycja, Staszowska Agnieszka, Kosidło Dominika, Flis Beata.

 Chłopcy- Jargieło Mariusz, Ciupak Dariusz, Staszowski Krzysztof, Bielecki Dariusz, Łańczak Wiktor, Moskal Damian, Skrok Jakub, Sowa Damian, Sosnówka Karol, Vovnianka Oleksy, Żołynia Kacper, Wołowski Tomasz.

Gratulujemy.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2018R

W dniach 27.09 oraz 3.10 2018 r młodzież ZST brała udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

27września odbyły się zawody rangi powiatowej nad janowskim zalewem- na terenie „Zoomu Natury”. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły średnie z powiatu janowskiego:  Liceum Ogólnokształcące im. Boh. Porytowego Wzgórza, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa oraz młodzież z naszej szkoły. Każda ze szkół przystąpiła do rywalizacji zarówno w konkurencji dziewcząt (bieg 8x800m), jak i chłopców (8x1500m).

Drużyna dziewcząt w składzie: Ciupak Jolanta kl.3TE, Styk Patrycja kl.3TE, Krajewska Małgorzata kl.4TB,

Kulpa Izabela kl.3TUF, Skorupa Karolina kl.3TB, Bożek Agata kl.3TB, Wiechnik Agnieszka kl.2TE,

Flis Beata kl.2TI, Kiszka Agata kl.2TB, Bober Natalia kl.1TE, Zarzeczna Weronika kl.1TE, Kiełbasa Iwona kl.2TUF, Dominika Kosidło kl.2TUF, nie miały sobie równych i swoją sztafetę bardzo pewnie zwyciężyły zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce (uzyskując także awans na Zawody Rejonowe) zdobyły dziewczęta z janowskiego L.O, natomiast trzecie- żeńska sztafeta z Zespołu Szkół im.Wincentego Witosa.

W kategorii sztafeta chłopców ostateczna klasyfikacja szkół okazała się identyczna jak u dziewcząt, i nasi chłopcy także z bardzo dobrymi czasami, w bardzo pewnym i zdecydowanym stylu „ograła” pozostałe szkoły.

Drużynę męska stworzyli: Ciupak Dariusz kl.4TB, Golec Arkadiusz kl.3TS, Góra Cezary kl.3TI, Jargieło Mariusz kl.4TB. Kulpa Mateusz kl.3TB, Łukasik Kamil kl. 3TB, Szatkowski Szymon kl.3ED, Vovnianka Oleksy kl.2TS, Wasil Dawid kl.4ED, Zioło Radosław kl.3TS, Kozłowsky Igor kl.3TB, Czarnecki Bartosz kl.4ED.

3października zawodnicy z nauczycielami wf udali się na zawody rejonowe, czyli ćwierćfinał wojewódzki do miejscowości Biszcza (pow. biłgorajski), gdzie rywalizacja odbywała się w scenerii  Zalewu „Biszcza-Żary”.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły średnie z Kraśnika, Biłgoraja, oraz janowskie sztafety.

Pomimo mało sprzyjającej aury pogodowej, dziewczęta z ZST uzyskały bardzo dobrą lokatę, broniąc tytułu mistrza powiatu i kończąc zawody na 4 pozycji.

Rywalizacja chłopców zakończona analogicznymi wynikami.

Zawody przebiegły pod dyktando gospodarzy którzy zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców  wygrał biłgorajski „elektryk”(RCEZ).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

WICEMISTRZYNIE REJONU

Dnia 18 kwietnia 2018 w Biłgoraju zostały rozegrane zawody w piłkę nożną 10-osobową dziewcząt- Półfinał Województwa Lubelskiego. W zawodach udział wzięła reprezentacja naszej szkoły która wcześniej tj.12kwietnia 2018r wygrała zawody na szczeblu powiatu.

Dziewczęta po zaangażowanej i emocjonującej grze wywalczyły 2miejsce.

Skład drużyny:

 1. Bozek Agata
 2. Cyran Kinga
 3. Fila Jagoda
 4. Flis Beata
 5. Kania Marlena
 6. Krajewska Małgorzata
 7. Michnik Magdalena
 8. Pasztaleniec Dominika
 9. Styk Patrycja
 10. Tylus Justyna
 11. Skorupa Karolina

Gratulujemy.

ZMAGANIA SZCZYPIORNISTÓW

W dniu 6 marca 2018roku w hali sportowej Zespołu Szkół- Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku rozegrano zawody sportowe o mistrzostwo powiatu szkół średnich w piłkę ręczną.

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Mecze rozgrywane były przy komplecie publiczności zgromadzonej na trybunach hali sportowej, w systemie „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 9 emocjonujących spotkań, w wyniku których reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół Technicznych zajęła I miejsce, zdobywając mistrzostwo powiatu, a chłopcy zajmując III miejsce, stanęli na najniższym stopniu podium.

Dziewczęta dzięki wygraniu zawodów, będą reprezentowały powiat janowski w zawodach rejonowych w Kraśniku.

Składy drużyn:

Dziewczęta:

Bożek Agata kl.2tb, Cyran Kinga kl.3tb, Kiełbasa Iwona kl.1tuf, Krajewska Małgorzata kl.3tb, |Kulpa Izabela kl.2tuf, Michnik Magdalena kl.3tb, Skorupa Karolina kl.2tb, Skorupa Paulina kl.1tb, Styk Patrycja kl.2te, Wołoszyn Katarzyna kl.2te, Zielińska Oliwia kl.3tuf, Tofil Patrycja kl.1tuf

Chłopcy:

Bielecki Robert kl.3tb, Biżek Krzysztof kl.4tb, Blacha Michał kl.3tb, Bober Jakub kl.2ts, Cierlak Damian kl.3ti, Czarnecki Bartłomiej kl.2te, Gałus Daniel kl.2tb, Góreczny Grzegorz kl.3tb, Kufel Arkadiusz kl.3tb, Kulpa Mateusz kl.2tb, Moskal Damian kl.2ti, Moskal Wiktor kl.3ts, Zięba Mikołaj kl.4tm.

Gratulujemy wyników!  

POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 26 lutego 2018r  w Zespole Szkól w Modliborzycach odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły wystąpiły w następującym składzie: Małgorzata Krajewska kl.3TB, Magdalena Michnik kl.3TB, Kinga Cyran kl.3TB, Katarzyna Mazur kl.4TE, Dominika Pasztaleniec kl.4TE, Marlena Kania kl.4TE, Iwona Kiełbasa kl.1TUF, Patrycja Styk kl.2TE, Katarzyna Wołoszyn kl.2TE, Katarzyna Sajdak kl.3TUF. 

Poziom rozgrywek na turnieju był bardzo wyrównany i wysoki, wszystkie pojedynki były bardzo „zacięte”. Pomimo mocnego zaangażowania i woli walki, naszej drużynie nie udało się awansować do zawodów wyższego szczebla. Drużyna ostatecznie zajęła 3miejsce.

Liczymy, że niebawem nasze dziewczęta poprawią swoje lokaty „odgywając” się przeciwniczkom, tym razem na piaszczystych boiskach – Powiatowa Licealiada w Piłce Plażowej (maj 2018r.)

Gratulujemy!

TENISOWY LUTY W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku, na początku drugiego semestru (25 stycznia), nasza szkoła jest gospodarzem turnieju – Powiatowej Licealiady w Tenisie Stołowym Drużynowym dziewcząt i chłopców.

Turniej tenisowy deblowy to zawody, którego rozgrywki umożliwiają zespołom w których zawodnicy są znakomici technicznie, jak i zgrani ponieważ pojedynek między zespołami toczy się zarówno w formie gry indywidualnej, jak i podwójnej.

Do turnieju powiatowego zgłosiło się 4 szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Zespół Szkół im.W.Witosa, Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, oraz gospodarz turnieju J . Szkoły łącznie wystawiły 13 zespołów.

Awans na zawody rangi ½ finału wojewódzkiego mogło zapewnić sobie po 2 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowali i zajęli następujące miejsca:

Drużyna

Imię nazwisko

klasa

Miejsce

I

Katarzyna Koczułap

kl. 1TUF

II

Cyran Kinga

kl. 3TB

II

Bożek Agata

kl. 2TB

III

Krajewska Małgorzata

kl. 3TB

 

 

W kategorii chłopców natomiast:

Drużyna

Imię nazwisko

klasa

Miejsce

I

Niewola Michał

kl. 2WZA

V

Graboś Patryk

kl. 2WZA

II

Ciupak Dariusz 

kl. 3TB

II

Schuman Michał

kl. 3TB

 

Dwie drużyny które wywalczyły awans, 19lutego udały się do Kocudzy na zawody półfinałowe województwa.

Po zaciętych paru godzinnych rozgrywkach drużyny uzyskały miejsca: 5miejsce drużyny dziewcząt, i 6 miejsce drużyny chłopców.

Gratulujemy