^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1910115

Doradca zawodowy

 

 Prezentacja doradztwa zawodowego 

Test osobowości

 

Światowy Tydzień  Przedsiębiorczości po raz czwarty w Polsce i w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim

 

 

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery 17-23.10.2011r.

W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W JANOWIE LUBELSKIM 

        

to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego ? wspomagania drogi młodego człowieka do edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W ramach organizacji III Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery,  młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim  pod opieką szkolnego doradcy zawodowego Pani Anny Majdanik oraz zaangażowanych w przedsięwzięcie nauczycieli: Pani Iwony Martyny, Elżbiety Dębiec, Pana Michała Komackiego uczestniczyła w licznych działaniach,  których głównym celem  było propagowanie wśród uczniów świadomego planowania kariery, poznawanie różnych zawodów, zwiększenie umiejętności poszukiwania pracy.

 

 

 

II TARGI PRACY I EDUKACJI W JANOWIE LUBELSKIM

Dnia 22 września 2011 r. w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela w Janowie Lubelskim  odbyły się II Targi Pracy i Edukacji . Inicjatorem przedsięwzięcia była Lubelska Wojewódzka Komenda OHP w Lublinie reprezentowana przez  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zamościu, a w szczególności Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Janowie Lubelskim. Partnerami organizowanego przedsięwzięcia  byli:  Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim.

 

 

NASZE GRATULACJE DLA SYLWII BUCZEK Z  KLASY II  ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W JANOWIE LUBELSKIM

   

       Dnia 5 kwietnia 2011R. w   Izbie Rzemiosła  i Przedsiębiorczości  w Lublinie  miał miejsce etap regionalny XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z województwa lubelskiego. 

 

 

 

SPOTKANIE MATURZYSTÓW - WYŻSZE UCZELNIE W_ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH 2011

 

  W lutym tego roku , odbyło się   spotkanie tegorocznych maturzystów z przedstawicielami uczelni wyższych, które prezentując  bogatą  ofertę edukacyjną swoich uczelni publicznych, niepublicznych, bezpłatnych i płatnych gorąco zachęcały młodzież do kontynuowania nauki  na wydziałach:

  • Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej  w Lublinie;
  • Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji   w Lublinie;
  • Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Wydział Nauk Rolniczych w Zamościu;
  • Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie;
  • Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Uczniowie  dowiedzieli się jakie są perspektywy zdobycia wiedzy i kwalifikacji, jak również rozwoju ich kariery zawodowej w przyszłości.

Maturzyści wysłuchali także wykładu Pani dr Małgorzaty Dubis z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na temat ?Aspiracji edukacyjnych i zawodowych młodzieży?.

 

 

 

 

Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w kolejnej edycji ,,Dnia przedsiębiorczości?- programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości objętego honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

         Dzień przedsiębiorczości to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który w tym roku  przypadł  na  31 marca. Realizacja działań w ramach ogólnopolskiego programu pozwoliła uzyskać młodzieży odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu, wymaganych  kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania pracy na danym stanowisku.

                                                                
 

 


III edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce
 
i III w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim.

 

      W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie ?Otwarta firma?.

 

Przedsięwzięcia organizowane w ramach ŚTP - przypadającego w tym roku   w dniach 15 - 21 listopada wzmacniają praktyczną stronę edukacji ekonomicznej  

 

 

 

 

 

 


 

KUL - Udział w konferencji naukowej pt. Od zera do milionera

17 listopada 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji naukowej pt. Od zera do milionera, która odbyła się w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na KUL-u. Spotkanie rozpoczęły znane i cenione osoby ze świata biznesu, które opowiedziały jak udało im się osiągnąć tak ogromnysukces w życiu zawodowym.


 

Zapraszamy do Fotogalerii 

Program spotkania

 

 

Prezentacja filmów szkoleniowych

firmy Synergia -Wytwórni filmów szkoleniowych    http://synergia.com.pl/

w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 18-24.10.2010r.:

 


 


Mowa ciała w praktyce - Autoprezentacja czyli jak zbudować swój pozytywny wizerunek

Twój szef, twoi podwładni, klienci i z pewnością ty sam zwracasz uwagę nie tylko na to, co mówisz. Słowa to zaledwie część komunikatu o tym, co myślisz, co zamierzasz i co czujesz.

Jak odebrać niewerbalne komunikaty wysyłane przez innych? Jak własną mową ciała wpłynąć na czyjeś postępowanie?

Film z udziałem Cezarego Żaka.



Rozmowa kwalifikacyjna

Od tego, jak zaprezentujesz się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej zależy często znacznie więcej niż od Twoich kwalifikacji, doświadczenia czy też posiadanych dyplomów. Jak wygląda typowa rozmowa rekrutacyjna? Jak się na niej zachować? Odpowiedź na te i inne pytania związane z rozmową kwalifikacyjną znajdziesz w tym filmie.

 

 



 Zakładam Firmę

Na temat procedury i możliwości założenia własnej firmy krąży wiele różnych, często całkiem skrajnych poglądów. Jak założyć własną firmę? Jakie problemy trzeba pokonać i jakich niezbędnych formalności dopełnić, żeby założyć własny biznes? O tym i wielu innych problemach związanych z założeniem firmy jest ten film.

 

 

WIELKIE POŻEGNANIE KALENDARZOWEGO LATA

Dnia 22 września 2010 roku młodzież z  Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim przy ulicy Ogrodowej 20 miała okazję dowiedzieć się wielu wiadomości na temat Jowisz, jego księżycy i gwiazd. Organizatorami pokazu były pani mgr Ewa Butryn oraz  pani mgr Grażyna Pęzioł.

A oto czego dowiedzieliśmy się z punktu widzenia  fizyki :

System Jowisza stanowi miniaturę Układu Słonecznego , planetę okrąża blisko 30 księżyców, cztery największe i najjaśniejsze to Jo , Europa, Kolisto i Ganimedes . Księżyce te zostały odkryte w styczniu 1610 roku przez Galileusza , podczas pierwszych w historii teleskopowych obserwacji nieba dlatego nazywa się je galileuszowymi. Jowisz znajduje się w odległości 780 mld km od nas , dla porównania do Słońca mamy 150 mld km . Masa Jowisza jest 317 razy większa od masy  Ziemi i 2 razy większa od masy wszystkich planet. Jowisz ?gazowy olbrzym składa się głównie z wodoru i helu .Oglądany gołym okiem przypomina białą gwiazdę , jest najbardziej zmienną planetą gdy ogląda się ją przez teleskop. Widoczne pasma zawdzięczają swoje barwy związkom siarki i fosforu w głębokiej atmosferze. Najsłynniejszą cechą powierzchni Jowisza jest wielka Czerwona Plama- rozległy wir, położony poniżej pasa równikowego. Jej kolor i rozmiary ulegają zmianom w związku z aktywnością słoneczną. To było niesamowite przeżycie, które na pewno pozostanie w naszej pamięci

                                                                            Tekst: Dorota Pastucha

 



WIZYTA NA TARGACH W LCEZ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY

SZKOŁY WOJSKOWE

W Polsce jest 2 główne szkoły wojskowe. Jedna znajduje się w Dęblinie i jest to Akademia dla pilotów. Druga zaś znajduje się we Wrocławiu i jest to Wyższa Akademia Techniczna.  Studia te są dla osób z wyksztalceniem średnim co najmniej oraz ze świadectwem dojrzałości-maturą. Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do pracy w charakterze dowódcy zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa, jak również przygotowanie do wykonania zadań w warunkach jednostki wojskowej, dowodzenia oraz organizowania i prowadzenia działalności szkoleniowo ?wychowawczej do szczebla plutonu.

Studia są bezpłatne. Koszty wyżywienia, zakwaterowania i umundurowania ponosi państwo.  Studenci otrzymują również miesięczny żołd w wysokości:

1 rok - około 1000zł

2 rok - około 1250zł

3 rok - około 1500zł

4 rok - około 1750zł

5 rok - około 2000zł

Zasady rekrutacji:

Do 31 marca 2011r. osoba ubiegająca się o przyjęcie do uczelni ma obowiązek:

-        dokonać rejestracji na stronie internetowej uczelni,

-        dostarczyć do wyższej szkoły oficerskiej (pocztą lub osobiście) wniosek do Rektora-Komendanta o przyjęcie na studia wraz z kwestionariuszem o powołanie do służby kandydackiej,  a także:

-        Życiorys,

-        świadectwo dojrzałości,

-        skrócony odpis aktu urodzenia.

Następnie otrzymuje się skierowanie od wojskowego komendanta skierowanie na badania lekarskie.

Podstawę do przyjęć  z uwzględnieniem wolnych miejsc, stanowią punkty kwalifikacyjne obejmujące:

-        wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów:   matematyka lub fizyka lub chemia lub informatyka, język angielski,

-        pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej,

-        pozytywne zaliczenie rozmowy kwalifikacyjnej.

Z testu sprawności fizycznej można uzyskać max 100pktów. Postępowanie końcowe polega na przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej i określeniu lity osób zakwalifikowanych.

Paweł Hajdara

 

Uczestnik wyjazdu do LCEZ w Lublinie

na Targi Nauka-Kariera-Praca