^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803404

FRYZJERKI NA START

Czterdzieści minut na fryzurę. Tyle właśnie czasu mieli uczestnicy XV Mistrzostw Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego, które odbyły się 3 marca br. w Centrum Konferencyjno - Hotelowym Victoria w Lublinie, na wyczarowanie perfekcyjnej fryzury dziennej, a później wieczorowej. To finalna kategoria mistrzostw, bo wcześniej zawodnicy zmagali się m.in. z wyciskaniem fal na mokro. Wśród blisko 50 uczestników znalazły się uczennice klas wielozawodowych – Sylwia Szostak z klasy pierwszej, Ewelina Frąk z klasy drugiej oraz Joanna Igras i Justyna Krajewska – obie z klasy trzeciej.

Nasi uczniowie biorą udział w tym konkursie od kilku lat. Nagradzani i wyróżniani wracają z gotowymi pomysłami na nowe uczesania i sposobami ich wykonania. Szczególne uznanie w tegorocznych zawodach należy się Sylwii Szostak, która będąc zawodniczką po raz pierwszy zdobyła 2. miejsce w kategorii wyciskania fal na mokro. Ta technika ondulowania włosów na mokro, polegająca na wyciskaniu fal za pomocą palców i grzebienia, wymaga nie lada zręczności i wprawy. Godziny ćwiczeń w zakładzie fryzjerskim p. Genowefy Jarosz, w którym Sylwia odbywa praktykę zawodową, nie poszły jednak na marne. Wymarzone miejsce na podium stało się faktem.

Justyna Krajewska już trzykrotnie uczestniczyła w zawodach. Tym razem zajmując 4. miejsce. Kategoria, w której startowała, składała się z 3 części. Justyna najpierw wyciskała fale, później układała fryzurę dzienną, którą następnie przeczesywała na wieczorową. Fantazja i kunszt fryzjerski – takim mianem można określić wyczarowaną fryzurę. Nie lada umiejętności należy posiąść, aby w ciągu tak krótkiego czasu loki upiąć w zgrabne uczesanie, które spełniałoby nie tylko wymogi konkursowe, ale było oryginalne i wpisujące się w obecne trendy fryzjerskie.

A co będzie modne tej wiosny? - Wracamy do lat 80-tych, ale fryzury są jeszcze bardziej natapirowane i kolorowe. Słowo "przesada" w tym sezonie nie funkcjonuje. Jak przekonują nasze stylistki, wysokie grzywki, duże ozdoby i intensywne kolory, które zagoszczą na naszych głowach w najbliższym czasie, dodadzą uroku każdej kobiecie.

Cały konkurs odbywał się pod bacznym okiem jury złożonego z sędziów kadry narodowej fryzjerstwa OMC (Organisatione Mondiale Coiffure) oraz publiczności zgromadzonej na sali.

Naszym młodym fryzjerkom gratulujemy i życzymy sukcesów kolejnych edycjach konkursu.

Aldona Pituch