^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803356

Technik wie, kiedy powiedzieć NIE!

„TECHNIK WIE, KIEDY POWIEDZIEĆ NIE!” - UZALEŻNIENIA A KWESTIE PRAWNE

28 i 29 listopada br. w naszej szkole odbył się cykl spotkań z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w ramach realizowanego projektu „Technik wie, kiedy powiedzieć NIE!”, dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018- 2020, a koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Aspirant Faustyna Łazur oraz aspirant sztabowy Adam Kędra przeprowadzili spotkania informacyjne, adresatami których byli wszyscy uczniowie szkoły. Głównym celem zajęć było przybliżenie młodzieży przepisów zawartych w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji osób nieletnich. Aspirant Faustyna Łazur podczas spotkania bardzo trafnie obrazowała, jakie konsekwencje ponoszą oni po popełniania czynów zabronionych. Zaakcentowała również, że osoby od wieku siedemnastu lat ponoszą odpowiedzialność prawną jako osoby dorosłe.

Przestrzegała przede wszystkim przed pochopnym zakupem substancji z nieznanych źródeł. Zażycie ich skutkować może długotrwałym i dotkliwym uszczerbkiem na zdrowiu i w konsekwencji doprowadzić do utraty życia.

Aspirant Łazur podkreśliła, że według nowych przepisów poszerzona została definicja dopalaczy oraz zrównano dopalacze z narkotykami, co pozwoli sądom na karanie posiadaczy, producentów oraz handlarzy tymi substancjami, już nie tylko karami finansowymi, ale również długimi wyrokami skazującymi na pozbawienie wolności.

                                                                                                          Aldona Pituch