^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803471

Technik wie, kiedy powiedzieć NIE!

AKTYWNY WYPOCZYNEK UCZNIÓW ZST

W ramach działań projektu „Technik wie, kiedy powiedzieć NIE!” realizowanego w naszej szkole od listopada został zorganizowany rajd rowerowy na trasie: rezerwat przyrody Szklarnia – uroczysko Kruczek – Zoom Natury. Część uczniów pojechała jedenastoma nowymi rowerami górskimi Arkus LTD 270, które zostały zakupione z dotacji projektu oraz środków własnych. Rowery te będą służyły uczniom ZST oraz wychowankom internatu do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promowania zdrowego trybu życia wśród rówieśników.

Trasa rajdu wiodła po najpiękniejszych zakątkach Lasów Janowskich. Uczniowie odwiedzili ostoję konika biłgorajskiego w Szklarni, następnie trasą rowerową wiodącą przez las dojechali do uroczyska Kuczek – miejsca o religijno-patriotyczny charakterze, stanowiącego jedno z lokalnych miejsc pamięci narodowej. Zwieńczeniem wyjazdu młodzieży było ognisko na terenie Zoom-u Natury.

                        Pomimo nieco mroźnej aury humory dopisywały i uczniowie, choć nieco zmarznięci, ale zadowoleni wrócili do szkoły, by zachęcać kolegów i koleżanki do aktywnego wypoczynku.

                                                                                                                      Aldona Pituch