^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1066282

Narciarski Debiut

Dnia 7-go grudnia 2013r. na terenie Janowskiego „Zoomu Natury”, w ładnej scenerii janowskiego zalewu odbyły się drugie zawody narciarstwa biegowego z cyklu „Dorównaj Justynie Kowalczyk”. Wszyscy chętni pasjonaci z Janowa i okolic mogli wziąć udział w tej otwartej rywalizacji.

Alternatywą dla tych zawodów, w razie nieodpowiednich warunków pogodowych miały być zawody w biegach przełajowych (bez nart). I tym kierował się nasz uczeń Jakub Malinowski (kl.3TB), który wybrał się na miejsce mając ochotę powalczyć o dobrą lokatę. W związku z doskonałymi warunkami zimowymi, oraz może trochę utrudniającym, bo jeszcze trwającym „Ksawerym” ;) zawody miały formę, jak na ich nazwę przystało - narciarską.

Nasz debiutant, bo tak należy powiedzieć o Kubie miał tego dnia pierwszy raz narty biegowe na nogach, a mimo to wziął udział w biegu narciarskim. Kuba wykazał się dużą ambicją i wolą walki, ponieważ po kilkunastu minutach zmagań z nartami, udało się mu opanować narty na tyle, by za chwilę na dystansie 1400m, w swojej kategorii (szkół średnich) głównie tzw. „klasykiem”, wręcz znokautować rywali. Jakub zdystansował przeciwników na mecie o parędziesiąt metrów, wzbudzając tym niemałą sensację.

Za debiutancki doskonały wynik, dla naszego szkolnego „Maliny” należą się gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w tej pięknej dyscyplinie.