^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1066309

KONKURS WIEDZY SPORTOWEJ

Dnia 12 lutego 2016 r. w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Technicznych odbył się konkurs wiedzy sportowej, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Do udziału zgłosiło się sześć trzyosobowych zespołów reprezentujących sześć klas pierwszych naszej szkoły, rywalizowały następujące klasy: kl I Technikum Przemysłu Drzewnego, kl I Technikum Budowlanego, kl I Technikum Samochodowego, kl I Technikum Informatycznego, kl I Technikum Usług Fryzjerskich i kl I Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Po przywitaniu uczestników i przypomnieniu im regulaminu konkursu uczniowie przystąpili do rywalizacji. Każda z drużyn po wylosowaniu zestawu pytań i krótkiej konwersacji między sobą odpowiadała na pytania zadawane przez członka komisji konkursowej.

Zestaw składał się z pięciu pytań o tematyce sportowej, za odpowiedź na jedno pytanie drużyna otrzymywała od „0 do 2 '' pkt. od każdego z członków komisji. Wyższe miejsce w konkursie zajęła drużyna, która zdobyła więcej punktów w łącznej klasyfikacji.Pytania dotyczyły między innymi: sylwetek znanych sportowców,  imprez sportowych (np. Olimpiady, Mistrzostwa Świata), przepisów gry, itp. Zarówno zadawanie pytań jak i udzielanie odpowiedzi odbywało się za pomocą mikrofonu i sprzętu nagłaśniającego, dzięki czemu zgromadzona w świetlicy publiczność na bieżąco mogła śledzić wyniki poczynań. Ostatecznie zwyciężyła drużyna reprezentująca kl I Technikum Informatycznego ( 18 pkt.), w składzie: Bzdyrak Szymon, Czajka Michał, Król Sławomir. drugie miejsce zajęła kl I Technikum Usług Fryzjerskich ( 16 pkt.), a trzecie kl I Technikum Budowlanego ( 14,5 pkt.).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!