^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1066256

SZKOŁA SPORTOWYCH TALENTÓW

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Szkoła sportowych talentów III edycja" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

 

Celem konkursu jest :

 • Wzmocnienie roli nauczyciela oraz pomoc w zaplanowaniu  i zaproponowanie nowych, bardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych.
 • Kształtowanie prozdrowotnego stylu życia oraz promowanie aktywności wśród uczniów.
 • Zwrócenie uwagi, jak ważną rolę w szkole pełnią lekcje wychowania fizycznego.

Zadania konkursu „Szkoła sportowych talentów”:

 1. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o sporcie. W konkursie powinno wziąć udział 5 trzyosobowych drużyn. Do obowiązków należy przygotowanie regulaminu, pytań oraz dyplomów. Ocena na podstawie wyników, sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
 2. Nakręcenie krótkiego filmiku (ok. 5 min.) na temat zachowań fair play w sporcie. Ocena na podstawie filmiku (może być również link, jeżeli jest zamieszczony na stronie szkoły) przesłanego do jury konkursu.
 3. Zorganizowanie ogólnoszkolnego dnia sportu w szkole, w ramach którego przeprowadzone zostaną zawody w kilku wybranych dyscyplinach, z podziałem na grupy wiekowe. Ocena na podstawie wyników, sprawozdań oraz zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 4. Zorganizowanie spotkania nt. „Roli sportu i zdrowego trybu życia”, z uznanym lokalnym sportowcem /przedstawicielem zdrowego trybu życia. Ocena na podstawie informacji/zdjęć/ prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
 5. Przeprowadzenie pogadanki pt. Jak dbać o swoją kondycje fizyczną i jak zdrowo się odżywiać. Do dyskusji można zaprosić dietetyka. Ocena na podstawie informacji/ prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
 6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego biegu na orientację. Uczestnicy biegu powinni w momencie startu dostać mapę oraz kilka wskazówek – podpowiedzi (mogą być one w formie zagadek, rysunków, krótkich opisów). Ocena na podstawie wyników i sprawozdania, zdjęć przesłanego do jury konkursu.
 7. Zorganizowanie ogólnoszkolnego dnia talentów sportowych, podczas którego uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu sztuk walki, gimnastyki, tańca, żonglowania… Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć/ prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
 8. Przygotowanie plakatu oraz hasła promującego uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Ocena na podstawie prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
 9. Zorganizowanie wystawy szkolnej rodzinnych zdjęć uczniów pn.: „Moja rodzina w ruchu” lub „Moje najpiękniejsze wakacje” . Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
 10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie Szkoła sportowych talentów, który w okresie od 05.10.2015 r. do 05.01.2016 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie  (zadanie obowiązkowe).