^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1066274

Apetyt na pływanie…

Apetyt na pływanie…

Jedną z form aktywnego wypoczynku preferowaną przez naszych uczniów są zajęcia na pływalni. Zajęcia dla naszej młodzieży mają postać nauki, doskonalenia pływania, jaki i formę rekreacyjną. Spotkania na pływalni „Otylia”, odbywają się 3 razy w tygodniu i mają charakter nieodpłatny.

Cieszy nas duże zainteresowanie młodzieży tymi zajęciami, ponieważ są to zajęcia, które poza walorami dydaktycznymi, mają charakter prozdrowotny.

Celowo użyliśmy zwrotu prozdrowotny, ponieważ pływanie jest to forma aktywności, na którą mogą sobie pozwolić osoby nie tylko w 100% sprawne, lecz także osoby po różnego rodzaju kontuzjach czy wymagające rehabilitacji. Pływanie rozluźnia mięśnie, odciąża aparat kostno-stawowy, ma korzystny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy. Ważnym aspektem jest też dobra atmosfera panująca podczas zajęć na basenie. Uczniowie mogą się zrelaksować po obciążających zajęciach w szkole. Nauka prowadzona jest przez instruktorów nauki pływania.