^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
989718

Festiwal filmoteki szkolnej 2010

W dniach 14 i 15 czerwca 2010 roku w Warszawie

odbył się Festiwal Filmoteki Szkolnej

 

Dwudniowe spotkanie było podsumowaniem całorocznych prac związanych z Filmoteką Szkolną. Uczniowie z 40 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski do Warszawy na zaproszenie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) i Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uczestnicy zwiedzali w stolicy miejsca związane z filmem:

Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych,

Warszawską Szkołę Filmową,

Archiwum Filmoteki Narodowej,

Studio Platige Image,

Dom postprodukcyjny The Chimney Pot,

Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy,

Telewizję TVN.

 

Wszyscy uczestnicy wymienili się doświadczeniami podczas warsztatów integracyjnych oraz obejrzeli krótkie filmy nagrane przez uczniów.

 

Cztery uczennice z Technikum Ekonomicznego: Anna Ciasnocha, Dominika Kwiecińska, Andżelika Kwiecińska i Paulina Wiechnik pod opieką pani Emilii Żuber reprezentowały ZSZ w Janowie Lubelskim na Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z FFS na stronie internetowej szkoły.