^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
987927

NARODOWE CZYTANIE 2018 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W JANOWIE LUBELSKIM

Akcja Narodowe Czytanie organizowana  jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Rokrocznie we wrześniu odbywają się kolejne edycje tej wspaniałej imprezy czytelniczej. Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

Stało się już tradycją, że społeczność Zespołu Szkół Technicznych włącza się do tego przedsięwzięcia. 11 września 2018 roku w auli szkolnej spotkali się uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, żeby wysłuchać kilku fragmentów powieści „Przedwiośnie”, w której to pisarz dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także błędy i zaniechania.

Akademię prowadzili uczniowie: Natalia Buczek z klasy II Technikum Ekonomicznego i Paweł Suchora z klasy II Technikum Mechanicznego.

W tym roku fragmenty powieści cztali: Pani Anna Żuraw –Łopata bibliotekarz
z Biblioteki Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie Filia
w Janowie Lubelskim, Pani Marzena Garbacz przedstawicielka pracodawców, Pani Urszula Skupińska przedstawicielka Rady Rodziców, Dyrektor Szkoły Mariusz Wieleba, nauczyciele Pani Aldona Pituch nauczycielka języka polskiego, Pan Jan Papierz nauczyciel wychowania fizycznego oraz uczniowie Dawid Szpyra z klasy II Technikum Budowlanego i Grzegorz Maziarz z klasy II Technikum Mechanicznego.

Podczas spotkania słuchacze mieli okazję obejrzeć prezentację filmową, a także wysłuchać piosenki p.t. „Wiosna przyjdzie i tak” w wykonaniu Kingi Drąg z klasy II Technikum Usług Fryzjerskich.

Organizatorzy: Edyta Drzazga, Iwona Dąbek, Aldona Pituch, foto: archiwum ZST