^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803358

Boże Narodzenie w literaturze

W dniu 13 XII 2021 r . uczniowie kl. III bdg z inicjatywy biblioteki szkolnej oraz nauczyciela języka polskiego pani  J. Wiechnik przygotowali projekt zawierający opis fragmentów Wigili z różnych dzieł literatury polskiej i światowej.

Projekt był zatytułowany : ,,Boże Narodzenie w literaturze ‘’ i odnosił się do tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Uczniowie czytali fragmenty : ,,Opowieści wigilijnej ‘’ K . Dickensa , ,,Chłopów ‘’ Wł. Reymonta , opowiadania M. Dąbrowskiej pt. ,, Boże  Narodzenie ‘’ oraz opowiadania  Wł. Reymonta pt ,,Szczęśliwi ‘’ . Uczestnicy mieli też okazję wysłuchać wierszy o tematyce bożonarodzeniowej min. utworów E. Waśniowskiej  - ,,To właśnie tego wieczoru ‘’ , M. Kozaczkowej - ,,To taki wieczór ‘ i  ,,Wigilia ‘’.

Dzięki czytanym fragmentom mogliśmy poczuć czar zbliżających się Świąt . Odczuć unoszącą się w powietrzu atmosferę przyjaźni , radości i  ciepła czego życzylibyśmy sobie każdego dnia w roku.

 

Opracowała : Anna Breś