^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803496

Narodowe czytanie

NARODOWE CZYTANIE „ MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ” GABRIELI  ZAPOLSKIEJ W NASZEJ SZKOLE

 

Narodowe Czytanie to akcja promująca czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, a zainicjowana została wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.  Co roku odbywa się w Polsce czytanie różnych  dzieł literackich. Lekturą Narodowego Czytania 2020 roku była „Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

13 września 2021 roku o godzinie 9.00 odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej ,wyjątkowy utwór piętnujący obłudę i zakłamanie. Fragmenty książki czytali: Starosta Powiatu Janowskiego Pan  Artur Pizoń, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani Iwona Pająk, nauczyciele: Pani Janina Wiechnik, Pani Ewa Grodecka, Pani Małgorzata Mielniczuk, Pan Zbigniew Kaproń oraz uczniowie -  Karolina Ciosmak z klasy 3 ep, Natalia Zarzeczna
 z klasy 3 eig, Krystian Garbacz z klasy 2 im.

 Uroczystość poprowadzili: Amelia Grela z klasy 3 eig i Wiktor Król z klasy 2 im.

                                                                                                                               Organizatorzy