^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803513

"AMICUS" DLA POZYTYWNEJ ENERGII

26 listopada w ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie odbyła się już czwarta edycja projektu Pozytywna Energia, prowadzonego przez Fundację Praca Moc Energia. Środki pozyskane na koncercie wspomogą rehabilitację małoletniego Krzysia, który walczy z rzadką chorobą genetyczną, jaką jest Zespół Alstroma. Wśród pomocników i wolontariuszy wydarzenia znaleźli się  uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza „Amicus” w Zespole Szkół Technicznych w osobach: Natalia Rycerz – uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego, Weronika Kot – uczennica klasy II Technikum Usług Fryzjerskich, Dawid Szatan – uczeń klasy II Technikum Ekonomicznego oraz Jacek Szwedo – uczeń klasy II Technikum Informatycznego.

Po dłuższej przerwie w Kozim grodzie zagościła legenda polskiej muzyki – Kobranocka. Twórców takich sztandarowych utworów jak „Kocham Cię jak Irlandię” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać” nie trzeba przedstawiać nikomu. W tym roku wypadają już 32 lata działalności punk’n’rolla w najlepszym wydaniu. Od niedawna Kobranocka prezentuje swoją twórczość również w akustycznym wydaniu i właśnie w takim ujęciu usłyszeliśmy ich muzykę podczas koncertu charytatywnego na rzecz Krzysia. Był to pierwszy tego typu koncert zespołu w Lublinie.

Tego dnia pozytywny nastrój stworzył, jak przy wszystkich dotychczasowych edycjach, polski artysta kabaretowy, aktor teatralny i telewizyjny, Przemysław Gąsiorowicz. Artysta związany m.in. z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy zaprezentował autorski program kabaretowy. Osoby, które brały już udział w wydarzeniach Pozytywnej Energii, wiedziały, że czekała na  nich kanonada śmiechu.

Pomiędzy nimi na scenie Chatki Żaka zagościłą lubelska Grupa Nizar, znana z widowiskowych pokazów fireshow. Tym razem w pomieszczeniu zobaczyliśmy ich krótkie teatralne pokazy z użyciem świateł ledowych.

Artystyczne występy były tradycyjnie przeplatane aukcjami charytatywnymi na rzecz Krzysia. W tym roku pozyskanych zostało kilkanaście przedmiotów, w tym biżuteria Swarovskiego, torebka damska firmy Sagan, voucher na lot Motoparalotnią czy voucher na pobyt w Pensjonacie Kazimierskim w Kazimierzu Dolnym. Ponadto były do zdobycia inne atrakcyjne gadżety jak płyty, bilety do teatrów, vouchery do restauracji czy też książki.

Aukcje poprowadzili Anna Szmidt z Fundacji Praca Moc Energia (nauczycielka w Zespole Szkół Technicznych), aktor Daniel Wieleba oraz stylista i krytyk mody - Tomasz Jacyków.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Wielebie- Dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych, a także Panu Edwardowi Białkowi – kierownikowi warsztatów szkolnych za przekazanie na aukcję charytatywną podczas koncertu parasolnika wykonanego przez naszych uczniów i nauczycieli.

Koncert został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu m.in. firm: Komeko, Safari – dostawy paliw płynnych, Hanesco, Klub Praktyczna Finansowa Edukacja, Eco Projekt, Urząd Marszałkowski, Rolety Moskitiery Tomasz Franc, Firma Rekord Meble z siedzibą w Rzeszowie, Firma Transportex Krzysztof Biernat, firma X - Light Przemysław Kołtyś fotografia i reklama oraz Carmin Frania sp.j. Dziękujemy również Panu Janowi Łopacie - Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a także Panu Piotrowi Rzetelskiemu – Radnemu Sejmiku Województwa Lubelskiego.

 

Anna Szmidt