^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803480

POMOGLIŚMY RODZINIE W WALCE Z BIEDĄ- SZLACHETNA PACZKA PO RAZ IX W NASZEJ SZKOLE

 

W dniach 09.12-10.12 trwał weekend cudów w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Po raz IX ta niezwykła akcja zostawiła swój bezcenny ślad w Rejonie Janów Lubelski i powiat janowski, podczas której 30 rodzin z naszego powiatu otrzymało mądrą i szlachetną pomoc. Grono pedagogiczne w Zespole Szkół Technicznych po raz dziewiąty przygotowało paczkę dla rodziny w potrzebie, a wolontariuszem pełnoprawnym tej rodziny była nasza uczennica Katarzyna Sajdak z klasy III Technikum Usług Fryzjerskich. Wolontariuszem wspomagającym była Honorata Piotrowska również z tej klasy. Nauczyciele wraz z Dyrekcją Szkoły, Panią Kierownik Internatu oraz Panem Kierownikiem Warsztatów Szkolnych stanęli na wysokości zadania, przygotowując pomoc dla tej rodziny. Takie nieocenione wsparcie oraz wielkie zaangażowanie okazuje także podczas każdej edycji Pani Elżbieta Nalepa - Sekretarz Szkoły. W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, środki czystości, przybory szkolne, ubranka dla dzieci, zabawki, a także prezenty dla każdego z domowników. Podarunki te członkowie rodziny mają otworzyć dopiero w wigilię i wszystkie upominki zostały opisane imieniem. 

            Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki uczniowie naszej szkoły również byli bardzo aktywni i obecni przy wręczaniu paczek u rodzin: Katarzyna Sajdak i Honorata Piotrowska - klasa III Technikum Usług Fryzjerskich, Angelika Łukasz - klasa I Technikum Ekonomiczne oraz Jacek Szwedo - klasa II Technikum Informatyczne. Co roku wolontariuszami są także nasi absolwenci: Jadwiga Ciupak, Anna Kaproń, Sławomir Nakonieczny, Magdalena Płatek, Jakub Wojtan, Sebastian Matysek, Rafał Piecyk, Jakub Kaproń, Grzegorz Krzos czy też Piotr Gałus. Niektórzy z nich są studentami, jednak nigdy nie przeszliby obojętnie obok finału Paczki. 

            Serdecznie dziękujemy Księdzu Jackowi Beksińskiemu – proboszczowi parafii Świętej Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim za udostępnienie busa parafialnego na ten ważny dla nas czas i za to, że magazyn Paczkowy jest od samego początku akcji w  Janowie Lubelskim, właśnie na terenie parafii.

            Od dziewięciu lat w naszym Rejonie łączymy biednych i bogatych, uczymy mądrze pomagać, rozwijamy wolontariuszy i pomagamy rodzinom w potrzebie wygrywać z biedą. Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami, którzy wspierają rodzinę duchowo oraz materialnie. Wolontariusze jak prawdziwi bohaterowie szukają rodzin i pracują z nimi, dając im wiarę w lepsze jutro. Tutaj konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi i to jest w tym najpiękniejsze.

     Młodzież naszej szkoły świetnie odnajduje się w tej formie działalności. Niektórzy nie mogą doczekać się już kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, ponieważ odnaleźli w sobie ten czuły punkt, który sprawia, że potrafią czynić dobro, są świadkami cudów społecznych oraz rozwijają w sobie empatię.

 

Anna Szmidt – Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza "Amicus"