^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803388

Wolontariusze na janowskim cmentarzu

Pielęgnując tradycję Szkolnego Wolontariatu i Wolontariatu działającego w Internacie naszej szkoły, 17 października wybraliśmy się na janowski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach żołnierskich. Pogoda oraz atmosfera jesiennego spaceru była sprzyjająca. Nasza zaduma nad historią i życiem ludzkim, które jest kruche i mija dla niektórych z nas za szybko- była ogromna. W drodze powrotnej wymienialiśmy się refleksjami o naszych bliskich, których już nie ma wśród nas. Podzieliliśmy się także informacją bardzo cenną dla społeczności szkolnej, a szczególnie dla uczniów z klasy pierwszej- o pracownikach szkoły, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy byli w tym miejscu, ale oczywiście to nie ostatnie odwiedziny przy grobach żołnierskich. Tą tradycję wciąż będziemy pielęgnować i pamiętać o bohaterach historycznych, jak również rodzinnych.

 

Anna Szmidt- Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza "Amicus"