^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1066239

„Kręćmy z historią”

Angelika Wieleba i Mateusz Krzysztoń z Branżowej Szkoły I Stopnia wyróżnieni w Konkursie historycznym „Kręćmy z historią”.

  Uczniowie naszej szkoły, którzy są jednocześnie uczestnikami grupy wychowawczej OHP w Janowie Lubelskim z sukcesem przystąpili do konkursu historycznego, zorganizowanego przez Lubelską Wojewódzką Komendę OHP. Celem konkursu „Kręćmy z historią” było m.in. zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich pasji, aktywności twórczej i artystycznej z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych, poszerzanie wiedzy historycznej oraz poznawanie ciekawych osób będących wzorem do naśladowania.

  Tematyka konkursu nawiązywała do ważnych tematów, związanych z rocznicami wydarzeń historycznych, przypadających w 2020 r.: „Droga Polski do wolności – Wojna Polsko -Bolszewicka”, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920”, „Św. Jan Paweł II – patron 2020 r.”, „40. rocznica powstania Solidarności”.
Komisja Konkursowa oceniła 12 filmów związanych z rocznicami wydarzeń historycznych, przypadających w 2020 r., przygotowanych przez młodzież z dziesięciu jednostek opiekuńczo-wychowawczych Lubelskiej Komendy OHP. Drugie miejsce przypadło Angelice Wielebie i Mateuszowi Krzysztoniowi z grupy wychowawczej OHP w Janowie Lubelskim za film pt. „40. rocznica powstania Solidarności”.

  Nasi uczniowie pod opieką Pana Józefa Wieleby – nauczyciela historii podjęli temat związany z 40.rocznicą powstania Solidarności. W nakręconym przez siebie filmie, przedstawili historię Solidarności na Lubelszczyźnie oraz zaprezentowali sylwetki ludzi - działaczy związanych z Solidarnością na Ziemi Janowskiej.
Gratulujemy serdecznie uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Wieleba

Kliknij aby obejrzeć film.