^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
939759

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej o godzinie 8:00 pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Następnie o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się pierwsza akademia. Oprócz zaproszonych gości uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Technicznych. Akademia ta miała bardzo oficjalny charakter i było na niej obecnych wielu znamienitych gości, ponieważ wraz z nowym rokiem szkolnym zmieniła się Dyrekcja naszej szkoły. Miło nam było gościć w naszych progach starostę powiatu janowskiego Pana Artura Pizonia, wicestarostę – Pana Michała Komackiego, skarbnika powiatu Panią Barbarę Fuszara, proboszcza parafii Świętej Jadwigi Królowej, ks. Waldemara Fariona, dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej Pana Jarosława Lenarta oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Urszulę Skupińską.

Podczas akademii miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletniego Dyrektora szkoły Pana Mariusza Wieleby, który obecnie będzie pełnił obowiązki pedagoga w ZST. Nowym Dyrektorem szkoły od 1 września 2020 roku będzie Pani Iwona Pająk, wcześniej nauczyciel przedmiotów zawodowych. Również na stanowisku Wicedyrektora ds. praktycznej nauki zawodu i szkolenia praktycznego nastąpiła zmiana i Panią Beatę Łukasik zastąpiła Pani Kamila Surowska.

W trakcie akademii pracownicy oraz uczniowie ZST uroczyście pożegnali odchodzącą na emeryturę pedagog szkoły Panią Bogumiłę Kita oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych, Pana Romana Skrzata. Były łzy wzruszenia, podziękowania i kwiaty.

Inauguracja roku szkolnego zbiega się z rocznicą wybuchu II wojny światowej i o tym musimy pamiętać, aby te dramatyczne wydarzenia sprzed lat nigdy nie zostały zapomniane. Młodzież z klas IV TB, III TPD oraz II TUF, II TI i II TB sprawnie poprowadziła akademię oraz przygotowała scenkę na temat pierwszego dnia szkoły we wrześniu 1939 roku, który przerwał wybuch wojny. Na akademii zaśpiewała także uczennica klasy IV TUF, Kinga Drąg, która piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem” wywołała zachwyt zgromadzonej publiczności i gromkie brawa.

O godzinie 11:15 odbyła się druga akademia, tym razem dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie, po obejrzeniu części artystycznej zapoznali się z wychowawcami, a następnie wraz z nimi udali się do sal na pierwsze wspólne spotkanie.

O godzinie 12:00 miało miejsce spotkanie uczniów klas II z wychowawcami, którego celem było omówienie spraw organizacyjnych dotyczących nowego roku szkolnego.

Ewa Regucka

Kliknij w obrazek aby przejść do galerii.