^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
939728

Uczniowie ZST na spotkaniu „Wody Polskie” w Domu Nauczyciela

Uczniowie ZST w Janowie Lubelskim  wraz z uczestnikami Hufca Pracy na spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną „Wody polskie. Rola tej magicznej substancji”,  zostali zobligowani do dbania o przyszłość wód polskich.  Na spotkanie zaproszono pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim oraz przedstawicieli Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Zaproszeni goście w bardzo ciekawy sposób przedstawili różne problemy światowej i polskiej gospodarki wodnej, zwracając szczególną uwagę na jej rolę w utrzymaniu życia na ziemi. Zachęcono młodzież do racjonalnego wykorzystywania wody, tak aby dla nikogo jej nie zabrakło. Pracownice Sanepidu praktycznie zaprezentowały młodzieży sposoby badania wody, omówiły parametry jakie musi spełniać, by była zdatna do picia. Tematem który bardzo zaciekawił młodzież i na które padło z jej strony wiele pytań, była czystość wody w okolicznych basenach i kąpieliskach oraz podstawowe zasady dbania o higienę w tych miejscach.

                                                                                       Wychowawca HP Elżbieta Jaworska