^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
824797

TRZECIA EDYCJA FILMOWEGO ESCAPE ROOMU W PRACOWNI FILMOTEKI SZKOLNEJ!

W dn. 6 czerwca w ramach ogólnopolskiej filmowej gry miejskiej uczniowie klasy 1 Technikum Samochodowego: Bartosz Dolecki, Krzysztof Kapusta, Rafał Pąk, Jakub Szpyra, Jakub Szwed, Bartłomiej Tylus, Paweł Wojtan i Kacper Woś zorganizowali szkolny escape room. W tym celu zaaranżowali salę kinową na warsztat samochodowy, w którym ukryli wiele zagadek logicznych opartych na wydarzeniach z filmu pt. „Need for Speer” w reż. Scotta Waugha.

Uczestnicy musieli przeszukać warsztat w Mount Kisco i znaleźć breloczek, który Tobey wygrał od Dino. Ten breloczek należał do dziadka Dino i chłopak miał dla niego ogromną wartość sentymentalną. Niestety uczestnicy escape roomu niechcący uruchomili cichy alarm… pozostało tylko 30 minut na znalezienie miejsca ukrycia breloczka i ucieczkę…

Gracze świetnie się bawili i próbowali połączyć ze sobą elementy ukryte w książkach, komputerze i innych zakamarkach, a następnie rozszyfrować kody. Ucieczka z escape roomu była możliwa wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek. W grze liczyła się praca zespołowa, umiejętność kojarzenia faktów, analityczne myślenie i spostrzegawczość. Zwycięska drużyna w składzie: Karol Ciupak, Paweł Ciupak, Damian Moskal i Jakub Skrok wykonała zadanie w niecałe 6 minut!

 Gratulacje należą się zarówno zwycięzcom, jak i organizatorom, którzy wcześniej uczestniczyli w warsztatach tematycznych z animatorem, by móc przygotować szkolny escape room.

Emilia Żuber