^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
469092

BYĆ KOBIETĄ , BYĆ KOBIETĄ…

Motywem przewodnim akademii zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet stały się słowa piosenki Alicji Majewskiej „Być kobietą”.  Ukazany w niej został wizerunek  współczesnej kobiety idealnej, która musi spełniać się w wielu życiowych rolach m.in. kobiety sukcesu w pracy,  matki i żony w zaciszu domowym. Powinna umieć odnaleźć się w każdym towarzystwie, błyszczeć inteligencją,  oczywiście musi być dodatkowo piękna i zadbana.

Jak trudno być taką kobietą, wiedzą tylko… kobiety.

I to dla nich skierowane były gorące życzenia, to im właśnie uczniowie chcieli uprzyjemnić ten dzień słowem i piosenką. Tych ostatnich była moc – szkolny zespół muzyczny w składzie: Dariusz Krzysztoń – perkusja, Robert Bielecki – perkusja, Piotr Pizoń – klawisze i wokal, Piotr Ciupak  - gitara elektryczna, Tomasz Kamiński – gitara basowa, Jakub Peret – wokal oraz, gościnnie, Kinga Drąg, zaprezentowali utwory o kobietach i ich ogromnej roli w życiu każdego mężczyzny. Oczywiście, nie obyło się bez występu szkolnego kabaretu, czyli Karola Powrózka i Marcina Zyśki, którzy tym razem wystąpili w skeczu zatytułowanym „ Śniadanie Mansona” kabaretu Smile.

Akademia była również okazją do wręczenia nagród za spot reklamowy  „Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim”. Zwycięska drużyna z klasy II Technikum Informatycznego w składzie: Sylwia Krzysztoń Adrian Galus i Jacek Szwedo otrzymali kolumny karaoke ufundowane przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim.

Nad całością uroczystości czuwały nie kto inny, jak oczywiście Panie  - Aldona Pituch i Kamila Surowska, bo kto wie lepiej od kobiet, czego pragną kobiety  ;)

                                                                              Julia Pyć, uczennica klasy I Technikum Budowlanego