^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
469091

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM URZĘDU SKARBOWEGO

W dniu 12.02.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów Technikum Ekonomicznego z p. Elżbietą Wielgo, pracownikiem Urzędu Skarbowego w Janowie Lubelskim. Spotkanie miało na celu uzyskanie informacji na temat istoty funkcjonowania systemu fiskalnego, jego roli w życiu gospodarczym państwa i obywateli, przedstawienie zasad opodatkowania osób fizycznych i prawnych oraz funkcjonowanie podatku VAT.

Pani Wielgo zapoznała uczniów z zadaniami instytucji i pracą urzędników. Młodzież utrwaliła sobie również podstawowe pojęcia funkcjonujące w ramach systemu podatkowego oraz rodzaje podatków obowiązujących w Polsce. Podczas spotkania omówione zostały rodzaje deklaracji podatkowych,  które podatnicy zobowiązani są złożyć w ramach podatku dochodowego, a także podatku od towarów i usług. Zaprezentowano, coraz częściej wykorzystywane przez podatników możliwości składania zeznań rocznych za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem systemu e-Deklaracje. Przedstawione zostały również  ulgi podatkowe, z jakich  można korzystać, wypełniając zeznanie roczne za 2017 rok. Na zakończenie uczniowie wypełniali przykładowy PIT 37.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze, a młodzież zdobyła wiedzę, która pomoże jej w przyszłości prawidłowo uzupełniać zeznanie podatkowe.

Spotkanie zorganizowane zostało przez nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Ewę Regucką oraz Kamilę Surowską w ramach organizacji Dnia Ekonomisty w szkole.

            Tekst: Kamila Surowska