^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
490210

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym.

To czas, który spędzamy w gronie rodzinnym, gronie przyjaciół. Takie spotkania są wyjątkowe i łączą ludzi.

Na zakończenie okresu Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim w niedzielę 7 stycznia 2018 r. po mszy świętej dla dzieciw kościele pw. św. Jadwigi Królowej zaprezentowali jasełka. Wiernym zgromadzonym

w świątyni  - zwłaszcza najmłodszym – program bardzo się podobał. Świadczyła o tym wysoka frekwencja zebranych, a także reakcja dzieci, które z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwały się w historię wydarzeń z narodzin Chrystusa. Z obserwacji zachowania maluchów można wywnioskować, że najbardziej podobała im się pastorałka o bosym pastuszku, którą zaśpiewały razem z chórem.

 

Młodzi artyści chcieli zaprezentować swój program szerszemu gronu odbiorców, niż tylko środowisko szkolne. I chociaż niektórzy z nich mieszkają w ościennych parafiach, to

 w tym dniu stawili się w naszym kościele razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami.

Wspólne śpiewanie kolęd echem odbijało się w murach świątyni.

Wszyscy obecni stali się jedną wielką rodziną.

Były gratulacje i podziękowania od ks. proboszcza i parafian, a dla najmłodszych – słodycze.

Hej,  kolęda, kolęda!

 

Janina Wiechnik