^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
490191

CZAS WIGILII – CZAS MIŁOŚCI

„W stajence betlejemskiej narodziła się MIŁOŚĆ” – to myśl przewodnia opłatkowego spotkania społeczności szkolnej, które odbyło się 22 XII 2017r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.

Piękna, bogata dekoracja i wspólne śpiewanie kolęd podkreśliły niezwykły - świąteczny nastrój tego grudniowego dnia. Kolędy w wykonaniu chóru szkolnego i zespołu muzycznego działającego w naszej szkole porwały serca wszystkich zebranych i wprowadziły w klimat rodzinnego kolędowania. Tematykę bożonarodzeniową mocno zaakcentowały orientalne stroje – Maryi, Józefa i Trzech Króli. Partie solowe tego programu zaprezentowały: występująca w roli pastuszka Agnieszka Startek – uczennica kl. III TE, Kinga Drąg w roli Archanioła Gabriela i ubrana w błękitno – białą sukienkę Karolina Ożóg z kl. II TE, która wspaniale wczuła się w rolę Matki Boskiej i zaśpiewała kolędę „Lulajże, Jezuniu”. Postać św. Józefa – choć milczącą ale bardzo wymowną – zagrał Bartosz Różycki z kl. III TPD. Ciekawe zaprezentowali się uczniowie klasy II TB – Daniel Łukasik, Kamil Łukasik, Daniel Nieściur w rolach Władców ze Wschodu.

Były wiersze i życzenia, i dzielenie się opłatkiem, i było tak błogo, że chciałoby się zatrzymać czas. Nawet migające światełka z choinek zachęcały do pozostania w tej niezwykłej rzeczywistości. I wciąż rozlegał się głośny śpiew znanych kolęd i odbijał się echem w szkolnych korytarzach.

Szkoda, że na następną Wigilię trzeba czekać aż długi, długi rok. A może właśnie w tym oczekiwaniu ukrywa się niepowtarzalne jej piękno?

Opiekę na artystami sprawowali: pani Ewa Gumienik, pan Andrzej Zezuliński i autorka artykułu Janina Wiechnik.