^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803488

Dzień Otwarty w ZST

21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie oferty edukacyjnej oraz pokazania obiektów szkolnych, wyposażenia sal lekcyjnych i możliwości, jakie daje ZST.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły z Andrzejowa, Dzwoli, Białej, Huty Józefów, Krzemienia, Modliborzyc, Szastarki, Chrzanowa oraz Janowa Lubelskiego.

Poszczególne grupy oprowadzane były przez naszych uczniów. Dzięki temu  ósmoklasiści poznali szkołę
i specyfikę proponowanych kierunków kształcenia. Oglądali pokazy i uczestniczyli w konkursach. Dla najbardziej angażujących się w przygotowane atrakcje ósmoklasistów czekały miłe niespodzianki w postaci upominków.

W trakcie Dnia Otwartego zaprezentowano nowo otwarte pracownie biologiczną i chemiczną, które wyposażone zostały w ramach realizacji projektu „Rozwój Kształcenia Zawodowego w ZST”. Odbył się pokaz uprawy „Ogrodu chemicznego”, obserwacje mikroskopowe i wykonywanie pachnących, kolorowych mydełek.

W pracowniach ekonomicznych uczniowie poznali profesjonalne programy sprzedażowe i finansowe,
a w pracowni informatycznej czekały na nich konkursy związane ze sprzętem informatycznym, turnieje oraz pokaz drukowania 3D.

Zaprezentowany został również nowy kierunek kształcenia - technik programista, który wejdzie do naszej oferty edukacyjnej w roku szkolnym 2023/2024.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik zaprezentowali projektowanie w programie AutoCad
i symulację obróbki CNC, natomiast w pracowni drzewnej zwiedzający mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne oraz wiedzę związaną w pomiarem i określaniem gatunków drewna oraz uczestniczyć w zawodach we wbijaniu gwoździ.

W pracowni pojazdów samochodowych odbywały się pokazy wymiany kół i opon, regulacji geometrii kół oraz wymiany klocków hamulcowych.

Przyszli budowlańcy prezentowali m.in. wykonanie nadproża odcinkowego, komina dwurzędowego i słupa świdrowego, a ósmoklasiści próbowali swoich sił w quizie budowalnym „Zgadnij, jakie to narzędzie”.

W pracowni fryzjerskiej na młodzież czekał pokaz fryzur wieczorowych, koloryzacja pasm włosów neonowymi farbami oraz konkurs wiedzy fryzjerskiej z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzień Otwarty w ZST połączony był z obchodami Dnia Języków Obcych. Uczniowie i nauczyciele języków: angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego przygotowali konkursy i quizy językowe, które sprawdzały wiedzę o krajach, kulturze i historii krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych oraz rosyjskojęzycznych.

Ósmoklasiści mieli również mozliwość obejrzenia szkolnego Internatu oraz obiektów sportowych – sal gimnastycznych, siłowni i boisk „Orlik”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom! Mamy nadzieję, że zobaczymy się z we wrześniu!

Aldona Pituch

 

Projekt pt. ,,Poprawa infrastruktury kształcenia zawodowego w szkołach Powiatu
Janowskiego” zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działania 13.6
Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego.