^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803421

Wycieczka do Krakowa klas 2i i 3ei

Dnia 7 marca br. klasy: 2i i 3ei, czyli uczniowie kształcący się w zawodach technik informatyki i technik ekonomista uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia. Opiekę nad uczniami sprawowali Katarzyna Kozioł, Małgorzata Staszowska-Konwa i Zbigniew Kaproń.

Młodzi ludzie podczas wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu mieli możliwość uczestniczenia w poruszającej lekcji historii. Celem wycieczki było budowanie świadomości patriotycznej
i narodowej, wskazanie niszczącej siły totalitaryzmu, martyrologii narodu polskiego, a także budowania
w młodych ludziach sprzeciwu wobec wszelkich przejawów nienawiści i umocnienia poczucia humanistycznych więzi. Uczniowie zwiedzili blok śmierci i udali się pod ścianę straceń, oddając hołd tysiącom istnień tam zgładzonych. Oglądając gabloty z przedmiotami osobistego użytku uświadamiali sobie, jak tragiczne wydarzenia tam się rozegrały.

Kolejnym punktem wycieczki był piękny Kraków. Uczniowie zobaczyli Zamek Królewski, Smoka Wawelskiego, Sukiennice oraz Bazylikę Mariacką. Spacerowali bulwarami wiślanymi, po Rynku oraz urokliwymi uliczkami: Bracką, Grodzką i Floriańską.

Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na Rynku Głównym przy pomniku  Adama Mickiewicza, a następnie udali się do  Domu Strachów Lost Souls Alloy przy ul. Floriańskiej.

 

Małgorzata Staszowska-Konwa