^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1803506

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych 2022r.

        

  Światowy Tydzień Przedsiębiorcozści to międzynarodowy projekt, który  promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. ŚTP w Naszej Szkole był również pełen ciekawych inicjatyw.

  Na zaproszenie Szkolnego Koła Ekonomisty Pani Kamili Surowskiej  i szkolnego doradcy zawodowego Pani Anny Majdanik gościliśmy  Dyrektor  Narodowego Banku Polskiego Oddział w Lublinie Panią Ilonę Skibińską - Fabrawską oraz specjalistę ds. komunikacji społecznej Pana Marka Momota. Ciekawy wykład pt:„ Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe” był inspiracją dla młodych ludzi do refleksji i skłonił do myślenia jakiego wyboru dokonać, jaką decyzję podjąć.

  Uczniowie  klas czwartych Technikum uczących się w zawodach technik ekonomista, technik budownictwa
i technik technologii drewna  utrwalili sobie pojęcia siły nabywczej pieniądza, ryzyka i niepewności. Spotkanie uświadomiło młodym ludziom kwestię ważnego wyboru pomiędzy konsumpcją a oszczędzaniem, odroczonej nagrody.

 Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim w osobach: v-ce Dyrektora Pana Piotra Zielonki oraz doradcy klienta Pani Doroty Bieleckiej przedstawili młodzieży możliwości finansowego wsparcia
i rozwoju własnej działalności gospodarczej poprzez przyznawane dotacje oraz bony na zasiedlenie. Dla tych, którzy nie chcą podjąć wyzwania i ryzyka związanego z założeniem firmy są proponowane inne formy wsparcia.

  W ramach ŚTP Biuro Karier KUL jako kolejny Partner wydarzenia zorganizował spotkania online prowadzone przez doświadczone osoby, które krok po kroku pokazały jak stworzyć biznes i zarabiać na własnych produktach online.

  Uczniowie wzięli udział w webinarze pt.: „Czy biznes online jest dla mnie? Sprzedaż wiedzy przez internet vs biznes stacjonarny", podczas którego otrzymali odpowiedzi na pytania:
-Jak i gdzie poznać swoich odbiorców, zyskując bazę osób zainteresowanych Twoimi przyszłymi produktami?
-Jak testować swój pomysł na biznes jeszcze bez firmy
-Jak sprzedawać bez ponoszenia kosztów na budowę sklepu internetowego i robić to legalnie?


Uczestnicy webinaru pt.:"Legalny start z biznesem w internecie, czyli MVP legalnego marketingu i sprzedaży" otrzymali odpowiedź na pytanie:
-Jak wykorzystać profile w social mediach do tego, by były naszą najlepszą wizytówką?

Uczniowie  z klas 1-ych kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik ekonomista, technik informatyk, technik mechanik i technik usług fryzjerskich  oraz uczniowie Branżowej Szkoły 1 Stopnia podczas  lekcji informatyki pod opieką Pani Ewy Komisarek realizowali zagadnienia dotyczące  przedsiębiorczości i kreatywności młodych ludzi. Wstępem do zadania był pomysł na własny biznes, sposoby pozyskiwania klientów. Następnie uczniowie w edytorze grafiki lub edytorze tekstu wykonywali reklamę swojej wymarzonej, przyszłej firmy.

Organizatorzy

Anna Majdanik i Kamila Surowska