^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1389176

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 

 

1 września w auli odbył się uroczysty apel inaugurujący rok szkolny  2022/2023. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i rodzice młodzieży rozpoczynającej naukę w murach ZST.

Uczniowie przygotowujący akademię zainscenizowali kilka scen w ramach spektaklu pt. „Szkoła to coś więcej … niż wyścig” Bo przecież szkoła to radość, przyjemność, rozwój, budowanie relacji i najlepszy czas w życiu każdego człowieka.

W części oficjalnej Dyrektor Szkoły Pani Iwona Pająk w wygłoszonym przemówieniu serdecznie powitała zgromadzonych nauczycieli, uczniów i rodziców, życząc wszystkim, by nowy rok szkolny był dla wszystkich pasmem sukcesów. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. W trakcie tej części głos zabrali również przedstawiciele rodziców i uczniów – Pani Urszula Skupińska i Mateusz Małek.

Rozpoczęcie roku szkolnego jest również okazją do upamiętnienia 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas prezentacji zaakcentowany został koloryt lokalny – uczniowie skupili się na wydarzeniach, jakie miały miejsce we wrześniu 1939 roku w Janowie Lubelskim. Mateusz Pyrak przeczytał fragmenty wspomnień ks. Czesława Dmochowskiego, który był świadkiem trzech bombardowań naszego miasta.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracyjnym Szkoły:

  • Niech ten rok będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.
  • Niech każdy będzie sobą.
  • Niech każdy z nas rozwija swoją pasję, swój talent.
  • Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd.
  • Niech każdy patrzy na drugiego człowieka tak jak na siebie.
  • Niech nie będzie zmarnowanych dni.
  • Niech nasza szkoła będzie czymś więcej!

 

Aldona Pituch

Beata Łukasik

Agnieszka Orzeł

Małgorzata Staszowska-Konwa