^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
824824

Pielgrzymka maturzystów ZST w Janowie Lubelskim na Święty Krzyż.

 

„Jezu, Ty się tym zajmij” ks. Dolindo Ruotolo

03 października 2019 roku, przyszłoroczni maturzyści Zespołu Szkół Technicznych z Janowa Lubelskiego pod opieką księdza Jacka Zielińskiego, Andrzeja Zezulińskiego, Iwony Pająk, Kamili Surowskiej i Bartosza Szabata wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Podczas modlitwy w Kaplicy Relikwii Krzyża Świętego uczniowie mogli ucałować Relikwie oraz zawierzyć swoje troski Jezusowi Chrystusowi. Po modlitwie ksiądz Jacek Zieliński odprawił Mszę Świętą. Godne i uroczyste celebrowanie Mszy Świętej zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, do której należy wielu obecnych maturzystów.

Dziękujemy młodzieży za dojrzałą i odpowiedzialną postawę. Wracając do Janowa wielu z nas pamiętało słowa modlitwy ks., Dolindo Ruotolo przypomniane nam w Kaplicy Relikwii Krzyża Świętego: „Tysiąc modlitw nie jest wart tyle, co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

Bartosz Szabat