^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
824785

Uroczyste odsłonięcie pomnika Epitafium Janowskie.

8. września 2019r. w osiemdziesiątą rocznicę bombardowania Janowa Lubelskiego podczas święta Narodzenia Najświętszej Marii Panny w asyście sztandaru ZST w Janowie Lubelskim, uczniowie reprezentowali społeczność całej szkoły na uroczystości odsłonięcia pomnika, upamiętniającego 199. mieszkańców Janowa i powiatu janowskiego, pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych i innych miejscach kaźni w czasie drugiej wojny światowej. Na czterech tablicach wyryto nazwiska, imiona, wiek pomordowanych oraz nazwy miejsc i miejscowości, w których zginęli.

Pomnik znajduję się na placu parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Myślą przewodnią uroczystości były nieśmiertelne słowa Papieża Jana Pawła II: "Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości...”.

Piotr Ciupak kl. 4TE, Karol Ciupak kl. 4TI oraz Nikodem Ruszecki kl. 1TI pod opieką Bartosza Szabat.