^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1980325

Etapy powstawania Pracowni Filmoteki Szkolnej

W czasie ferii zimowych trwały prace związane z adaptacją sali nr 56 na Pracownię Filmoteki Szkolnej. Pracownicy szkoły oraz firmy Pana Andrzeja Łacko (Usługi Remontowo-Budowlane) wykonali niezbędne prace remontowe. Ekipa remontowa
z Warszawy przeprowadziła kolejne prace adaptacyjne - malowanie i wyciszenie ścian oraz montaż sprzętu audiowizualnego. To już 17 Pracownia Filmoteki Szkolnej w Polsce - w 2014 Polski Instytut Sztuki Filmowej otworzył takie pracownie w każdym województwie w kraju. Nasza Pracownia jest drugą w województwie lubelskim, pierwsza powstała
w Krasnymstawie.

           Uroczyste otwarcie Pracowni Filmoteki Szkolnej z udziałem gości z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej  nastąpi 30 marca 2015 roku.

            Na przygotowanie sali szkoła uzyskała dodatkowe wsparcie w postaci materiału budowlanego od kilku firm: PHU Trans-Pal Stanisław Gzik,  Rockwool Polska Sp. z o.o., Sinat Sp. z o. o. oraz Budmat Sp. z o.o. Środki finansowe na remont sali przeznaczył również Powiatowy Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim.

           Filmoteka Szkolna rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
i realizowana w porozumieniu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetowego programu edukacji artystycznej promuje kulturę filmową. Projekt takiej popularyzacji wiedzy o filmie i polskiej kulturze przez wiele lat pozostawał w sferze marzeń. Od 5 lat Polski Instytut Sztuki Filmowej wraz z instytucjami partnerskimi upowszechnia edukację filmową oferując szkołom coraz atrakcyjniejsze formy pracy z filmem na lekcji, m.in. filmy na DVD, kursy internetowe oraz pracownie filmowe.

 

Emilia Żuber